Jak oszczędzić dzięki krótkoterminowemu wynajmowi wózków?

Wynajem wózków widłowych STILL działa w myśl zasady: łatwo, szybko, elastycznie. Warto skorzystać z możliwości, jakie daje ta usługa w kontekście szukania oszczędności.

Wynajem wózków widłowych jest stosowany powszechnie w sezonowych szczytach. Warto jednak rozważyć skorzystanie z usługi tego rodzaju również jako sposobu na szukanie oszczędności w codziennym funkcjonowaniu firmy.

Odpowiedź eksperta:

Krótkoterminowy wynajem wózków widłowych jest szczególnie dobrym rozwiązaniem w zmiennych warunkach oraz w przypadku firm, które działają w branżach charakteryzujących się dużą sezonowością. Ze względu na obecne uwarunkowania, w których wielu przedsiębiorców szuka oszczędności, skorzystanie z możliwości jakie daje wypożyczalnia wózków widłowych może stanowić dobry punkt wyjścia do optymalizacji floty. Do najważniejszych czynników, jakie przesądzają o wartości posiłkowania się usługami short-term-rental (STR) należą:

  • elastyczność floty wózków widłowych,
  • możliwość korzystnych rozliczeń,
  • zwiększona świadomość stopnia wykorzystywania poszczególnych wózków,
  • brak dodatkowych kosztów wynikających z ewentualnych usterek.

Wynajem a elastyczność floty transportu wewnętrznego

Największą korzyścią z wynajmu krótkoterminowego w porównaniu z jakąkolwiek inną metodą pozyskania wózka jest elastyczność tej usługi. W razie wszelkiego rodzaju niestabilności – zarówno tych wymuszających ograniczenia, jak i tych skłaniających do rozbudowy floty – łatwo jest zmodyfikować zamówienie, zmienić konfigurację wynajmowanych wózków czy nie przedłużać umowy o kolejny okres rozliczeniowy.

Wózki z floty wynajmu STILL można konfigurować pod kątem specyficznych potrzeb klienta – także wyposażając je w niestandardowy osprzęt.

Możliwość korzystnych rozliczeń wynajęcia wózków widłowych

Zwiększona świadomość przydatności poszczególnych wózków

Zarówno wynajem krótko- jak i długoterminowy mogą być kwalifikowane jako koszty operacyjne. Wózki użytkowane w ten sposób nie stanowią aktywów, nie podlegają amortyzacji, a ich pozyskanie nie wymaga znaczącego zmniejszenia płynności finansowej i zamrożenia kapitału. Warto porozumieć się w sprawie potencjalnych korzyści wynikających z wynajmu ze swoim działem księgowości.

Inaczej niż bywa w przypadku flot posiadanych na własność, wynajmując wózki widłowe  na bieżąco kontroluje się:

  • na ile liczba wózków widłowych odpowiada zapotrzebowaniu,
  • w których momentach przydałoby się rozbudować flotę,
  • a kiedy możliwości pojazdów nie są do maksimum wykorzystywane.

Dzięki regularnym rozliczeniom, stanowiącym każdorazowo okazję do zakwestionowania danego wydatku, kierownicy magazynów korzystających z wynajmu są zazwyczaj bardziej wyczuleni na nadwyżki wyposażenia i skuteczniej optymalizują koszty.


Koszty serwisu wliczone w usługę wynajmu wózków widłowych

Każdy wózek widłowy wymaga konserwacji i naprawy. Jednak nie każdy sposób pozyskania floty wiąże się z koniecznością posiadania narzędzi, sprzętu i fachowców oraz gotowości na nieprzewidziane wydatki wynikające z usterki. W przypadku wynajmu obsługa serwisowa i naprawy są wliczone w koszt usługi.

 

W razie awarii wystarczy zadzwonić do wypożyczalni wózków widłowych i poprosić o usunięcie usterki lub wymianę urządzenia na sprawne. Jeśli więc ma się poczucie, że w którymkolwiek z wyżej wymienionych obszarów firma może funkcjonować lepiej, warto skontaktować się ze swoim doradcą handlowym lub specjalistami działu wynajmu i zapytać o możliwości optymalizacji floty.

W przypadku wynajmu obsługa serwisowa i naprawy są wliczone w koszt pozyskania wózków widłowych. Nie trzeba martwić się dodatkowymi wydatkami usługi. W razie awarii wystarczy zadzwonić do wypożyczalni wózków widłowych i poprosić o usunięcie usterki lub wymianę urządzenia na sprawne.

This site is protected by FriendlyCaptcha and the Friendly Captcha Privacy Policy applies.