Czy wiesz, że

Najnowsze artykuły

Samochód elektryczny jako usługa

Polska marka samochodów elektrycznych to temat kontrowersyjny. Eksperci są podzieleni co do szans Izery na sukces. Myśląc o niej, spółka ElectroMobility Poland sięga jednak po ciekawe rozwiązania i wzmacnia widoczne już dziś trendy.

Rewolucja elektromobilności

Minęło parę lat od ogłoszenia hasła o milionie polskich samochodów elektrycznych. Jak na ich przestrzeni zmienił się rynek elektromobilności? W jakim stopniu udało się zrealizować założenia i stworzyć konieczną infrastrukturę?

Epidemia i ekonomia – wspólna historia

Choć według historycznych danych bezpośredni wpływ epidemii na światową gospodarkę jest niekorzystny, kryzysy jak ten bywają także impulsami do jakościowych zmian. Jakich długofalowych skutków koronawirusa można się spodziewać?

Zrobotyzowana kompletacja

Alphaboty – mobilne robociki niewiele większe od zakupowego koszyka – zostały wykorzystane do wsparcia pickerów w kompletacji zamówień online w centrum Walmartu w Salem, New Hampshire. Czy zapowiada się rewolucja w komisjonowaniu?

Strategia: Tesla, SolarCity i Gigafabryki

Powstanie europejska Gigafabryka Tesli. Z tego oraz z innych działań spółki wyłania się obraz strategii Elona Muska polegającej na globalnym handlu bezemisyjnym stylem życia całkowicie niezależnym od tradycyjnych dostawców energii.

Wood Wide Web – czyli www w naturze

Ekscytujemy się Internetem Rzeczy. Mówimy o rewolucji przemysłowej, której przełomowość ma polegać na łączności między obiektami i całymi przedsiębiorstwami. Tymczasem to, co dla nas nowe, drzewa i grzyby robią od wielu tysięcy lat.

Wózki widłowe w niespodziewanych miejscach

Choć zwykle znajdują się za kulisami, wózki widłowe wykorzystuje się wszędzie wokół nas. Stosuje się je właściwie wszędzie tam, gdzie trzeba coś przewieźć – nawet na torach wyścigowych, najbardziej znanych festiwalach czy… w Watykanie.

Dowiedz się więcej

Rozwiązania dla bezemisyjnej logistyki

Transport jest jedną z gałęzi gospodarki produkujących najwięcej gazów cieplarnianych. Obecnie pojawia się więc coraz więcej rozwiązań dla transportu.

Czego uczy nas Falcon Heavy?

Według licznych opinii, udany start Falcona Heavy może być pierwszym krokiem ku urealnieniu podróży międzyplanetarnych.

Lądowanie na Księżycu

NASA rusza z programem Artemis mającym na celu kolejne lądowania na księżycu i przeprowadzenie na jego powierzchni eksperymentów

Samochody elektryczne

Na pewno! Pytanie czy polskie? Już na etapie prac w komisjach ustawa o elektromobilności była tematem wielu debat i dyskusji.