Wózki widłowe

Najnowsze artykuły

Elektryczne wózki widłowe dla przemysłu drzewnego

Z firm przemysłu drzewnego, realizujących dotąd zadania transportu wewnętrznego z użyciem spalinowych wózków widłowych, coraz częściej płyną świadectwa wykorzystywania w tym celu pojazdów elektrycznych. Jakie wózki tego typu sprawdzają się w przewozie drewna?

Rodzina wózków elektrycznych STILL RX

Wkrótce po mającej miejsce podczas targów LogiMAT 2022 premierze kompaktowego wózka elektrycznego RXE, wyodrębniono rodzinę produktów RX. Tworzą ją nowoczesne pojazdy o udźwigu nominalnym od 1 do 8 ton. Co je łączy, a co różni?

Transport wewnętrzny w przetwórstwie rolnym

W czasie zbiorów potrzeby transportowe w branży przetwórstwa rolnego rosną skokowo na kilka tygodni bądź miesięcy. To idealne warunki, żeby skorzystać z wynajmu krótkoterminowego wózków widłowych. Po jakie modele sięga się najczęściej?

Wózki widłowe i rozwiązania dla branży napojów

Intralogistykę w branży napojów charakteryzuje duża intensywność pracy, znaczna masa ładunków oraz sezonowość. Na przykładach konkretnych wdrożeń analizujemy, jak z tymi wyzwaniami radzą sobie najwięksi gracze, a jak lokalni producenci.

Innowacyjne ciągniki elektryczne STILL LXT/LXW

Dwie bliźniacze serie pojazdów transportu poziomego – ciągniki elektryczne LXT oraz wózki platformowe LXW – uzupełniają portfolio firmy STILL, a debiutujący wraz z nimi system wsparcia jazdy STILL DSR jest w finale IFOY 2022.

Wózki widłowe w wersji antykorozyjnej

W przedsiębiorstwach charakteryzujących się trudnymi dla sprzętu warunkami otoczenia – w tym wilgocią i obecnością przyspieszających korozję substancji – zastosowanie znajdują odpowiednio wyposażone wózki widłowe w wersji INOX.

Wózki widłowe dostępne przez Internet

W ciągu epidemii przyzwyczailiśmy się do zakupów przez Internet – także w sektorze B2B oraz w sprzedaży wózków widłowych. Jakie pojazdy intralogistyczne są dostępne w Internecie od ręki, a jakie zakupy wciąż wymagają kontaktu z doradcą?

Rozwiązania dla procesu magazynowania

W każdej fazie procesu magazynowania istotne są inne zadania. Jakie wózki sprawdzają się w przyjęciu, składowaniu, kompletacji i wydawaniu ładunków?

Wózki widłowe na wtyczkę

Baterie litowo-jonowe i szybkie ładowanie częściowe zwiększają dostępność wózków w czasie zmiany i dają nowe możliwości optymalizacji czasu ich pracy.

Go Green! Zielone floty w browarach

W browarnictwie coraz częściej odchodzi się od wózków spalinowych na rzecz elektrycznych.

 

Nowoczesne technologie w wózkach unoszących

Ewolucja organizacji procesów intralogistycznych oraz zmiany na rynku pracy znajdują odzwierciedlenie w rozwiązaniach oferowanych przez dostawców sprzętu transportu wewnętrznego.

STILL RX 60 – mistrz w swojej klasie

258 ton przewożonych w godzinę na dystansie 200 m, uniesienie wideł na 7,4 m w 11 sekund, start w 0,5 s i 9 godzin pracy bez przerw na ładowanie.

Ciągniki 4.0 stają się rzeczywistością

Floty wózków widłowych to wciąż najczęściej spotykane rozwiązanie kwestii logistyki produkcji. Zestawy transportowe - ostatnio także zautomatyzowane – zyskują jednak na popularności i będą najpewniej stanowić przyszłość tego rynku.

Wózki widłowe STILL z platformą

Składana platforma dla operatora to rozwiązanie pozwalające dostosować wózki do konkretnego zadania – rozładunku lub pokonywania długich dystansów.

Kanały sprzedaży internetowej STILL

Wraz ze wzrostem zainteresowania kupnem wózków widłowych przez Internet STILL Polska uruchamia kanały sprzedaży online obejmujące coraz szerszy asortyment produktów.