Poradnik eksperta

Najnowsze zagadnienia

Jak zabrać się za automatyzację magazynu?

Dwie trzecie polskich firm nie wyklucza, planuje lub wdraża rozwiązania automatyzacyjne. Jako gotowe na tę zmianę postrzega się co drugie przedsiębiorstwo. W świetle tej rozbieżności zasadnym jest pytanie, jak przygotować się na automatyzację.
Kiedy wybrać trzykołowe, a kiedy czterokołowe wózki widłowe?

Szerokość alejek roboczych w zakładzie, parametry przewożonych ładunków oraz nawierzchnia, na której pracują pojazdy – to kluczowe aspekty, które powinno się wziąć pod uwagę, wybierając pomiędzy 3- a 4-kołowymi wózkami widłowymi.


Automatyczne czy autonomiczne?

Automatyzacja magazynu, roboty mobilne, AGV i AMR to najistotniejsze trendy w intralogistyce ostatnich lat. Czym w praktyce różnią się autonomiczne i automatyczne pojazdy transportu wewnętrznego?

Jak zmniejszyć pobory energetyczne wózków widłowych?

Kwestia wzrostu kosztów paliw i energii elektrycznej jest aktualna jak nigdy dotąd. W obecnej sytuacji rynkowej warto dowiedzieć się, jakie rozwiązania pomogą ograniczyć zapotrzebowanie energetyczne wózków widłowych.

Jak zaradzić wpływowi kryzysu energetycznego na intralogistykę?

Od lat menadżerowie magazynów zmagają się z luką kadrową oraz presją na tempo funkcjonowania łańcuchów dostaw. Stosunkowo nowym wyzwaniem są dynamicznie rosnące koszty energii. Jak minimalizować koszty operacyjne w obecnych warunkach?


Jak oszczędzić dzięki krótkoterminowemu wynajmowi wózków?

Wynajem wózków widłowych jest stosowany powszechnie w sezonowych szczytach. Warto jednak rozważyć skorzystanie z usługi tego rodzaju również jako sposobu na szukanie oszczędności w codziennym funkcjonowaniu firmy.

Jak bada się satysfakcję klientów dostawców wózków widłowych?

W STILL Polska dążymy do tego, żeby coraz lepiej spełniać potrzeby biznesowe kontrahentów i wspierać rozwój ich przedsiębiorstw budując relację, skoncentrowaną na tym, co jest najważniejsze z perspektywy drugiej strony. Korzystamy w tym procesie z badania satysfakcji klienta metodą NPS.


Czym różnią się AGV i AMR?

Wśród wykorzystywanych w intralogistyce automatycznych pojazdów transportu wewnętrznego wyróżnia się przede wszystkim wózki prowadzone automatycznie (AGV) oraz mobilne roboty (AMR) – co łączy, a co różni te rozwiązania? W jakich zastosowaniach się sprawdzają?

Jak AGV usprawniają pracę magazynu?

Wiele wskazuje na to, że w pełni zautomatyzowane magazyny są w wielu rozwiązaniach przyszłością rynku intralogistyki. Bezzałogowe, niemuszące w związku z tym spełniać wymogów względem temperatury i oświetlenia obiekty pozwalają znacząco ograniczyć koszty eksploatacji.

Jak sytuacja w Ukrainie wpłynęła na logistykę?

W pewnej mierze obecna sytuacja na rynku logistyki jest przedłużeniem okresu dynamicznych zmian gospodarczych i społecznych, których doświadczaliśmy w pierwszych stadiach pandemii.

Jak przygotować wózki widłowe na zimę?

Zima może nieść ze sobą zagrożenia dla operatorów wózków widłowych wykorzystywanych na zewnątrz magazynów oraz ryzyko zmniejszonej efektywności ich pracy. Jak zapobiegać niepożądanym zdarzeniom w mroźnych i śnieżnych miesiącach?

Jak dobrze dbać o wózki widłowe?

W pracujących w trybie ciągłym magazynach od wózków widłowych wymaga się dziś więcej niż kiedykolwiek wcześniej. Codzienna dbałość stan techniczny i regularna konserwacja są więc ważne jak nigdy. Jak dbać o flotę transportu wewnętrznego?

Jak wybrać serwis wózków widłowych?

Doświadczenia związane z ograniczoną dostępnością części zamiennych potwierdzają, że wybierając partnera do obsługi serwisowej i napraw warto skorzystać z oferty firm z dobrze zabezpieczonym pod tym względem zapleczem.

Jak zwiększyć żywotność baterii trakcyjnej?

Na co zwrócić uwagę w procesie eksploatacji i ładowania akumulatorów do pojazdów transportu wewnętrznego, by maksymalnie wydłużyć ich żywotność?

Jak poprawić sustainability dzięki Li-Ion?

Zrównoważony rozwój i efektywność energetyczna stają się kluczowymi czynnikami doboru rozwiązań intralogistycznych. Jak do realizacji zielonych strategii może przyczynić się wdrożenie wózków widłowych z Li-Ion?

Jak zoptymalizować zużycie energii w magazynie?

Najskuteczniejszą metodą optymalizacji zużycia energii przeznaczonej na transport wewnętrzny jest zastosowanie pojazdów charakteryzujących się najniższym wskaźnikiem TCO, czyli całkowitego kosztu eksploatacji.

Jak Przemysł 4.0 zmienia intralogistykę?

Paliwem czwartej rewolucji przemysłowej są dane. Logistyka 4.0 wplata automatyzację, uczenie maszynowe i przetwarzanie informacji w czasie rzeczywistym we wszystkie etapy łańcuchów dostaw. Jak przejawia się to w transporcie wewnętrznym?

Korzyści z systemów zarządzania flotą

W zależności od specyfiki zakładu, jego kadr i procesów intralogistycznych systemy zarządzania flotą mogą maksymalizować produktywność, ograniczać liczbę niepożądanych zdarzeń bądź usprawniać funkcjonowanie wózków automatycznych.

Jak zapewnić BHP w akumulatorowni?

Choć dzięki upowszechnianiu się bezobsługowych baterii litowo-jonowych tradycyjne akumulatorownie spotykane są coraz rzadziej, wciąż istnieją przedsiębiorstwa, w których ekonomicznie uzasadnione jest korzystanie z akumulatorów kwasowo-ołowiowych.

Jak automatyzacja obniża koszty magazynowania

Automatyzacja w logistyce jest i będzie coraz bardziej opłacalna – analitycy spodziewają się dużej dynamiki wzrostu na tym rynku. Sprawdzamy, ile można dzięki niej zaoszczędzić i gdzie korzyści są największe.

Jakie systemy posiadają wózki AGV?

Inaczej niż wózki prowadzone przez operatorów, bez systemów bezpieczeństwa wózki automatyczne nie byłyby w stanie skutecznie przemieszczać się po magazynie i wykonywać powierzonych im zadań.

Wpływ pandemii na rynek używanych wózków?

Pandemia nie zmniejszyła popytu na używane wózki widłowe – a wręcz przeciwnie. Sprzedaż STILL w tej kategorii zachowała dynamikę wzrostów.

Jaki wpływ na logistykę miała pandemia?

Podstawowym efektem pandemii w jej pierwszym okresie było zakwestionowanie dotychczasowych sposobów funkcjonowania wielu firm.

Obsługa wózka – do’s and don’ts

Prawidłowa obsługa wózków widłowych to warunek bezpiecznej pracy i ciągłości funkcjonowania zakładu – bez kolizji oraz powypadkowych procedur i nieprzyjemności.

10 błędów operatorów wózków widłowych

Wypadkom przy pracy w transporcie i gospodarce magazynowej ulega w naszym kraju ponad 7 tys. osób rocznie. Najczęstszą przyczyną urazów jest nieprawidłowe zachowanie pracownika.

5 sfer, w których IoT i 5G zmienia logistykę

Nowoczesne technologie informatyczno-komunikacyjne pozwalają traktować niemal każde z funkcjonujących w magazynie urządzeń jak źródło wartościowych danych.

Korzyści z wdrożenia reach trucków STILL

Wózki wysokiego składowania, tzw. reach trucki, to specjalistyczne rozwiązanie, którego zastosowanie może przynieść wiele korzyści w obszarze gęstości składowania oraz wydajności pracy.

Jak wybrać reach truck?

Wózki wysokiego składowania, powszechnie znane jako wózki typu reach truck, służą przede wszystkim do obsługi ładunków na drugiej i kolejnych kondygnacjach regałów.

Czy i jak przejść na baterie litowo-jonowe?

Opłacalność zmiany sposobu zasilania elektrycznych wózków widłowych z baterii kwasowo-ołowiowych na technologię Li-Ion jest uzależniona od kilku grup czynników.

Jak usprawnić załadunek i rozładunek wewnętrzny?

O sposobach na usprawnienie wykonywania zadań związanych z załadunkiem i rozładunkiem towarów z samochodów ciężarowych.

Jakie kryteria wziąć pod uwagę wybierając wózki do kompletacji?

O tym, jaki wózek kompletacyjny należy wybrać do pracy, przesądzają parametry przewożonych ładunków oraz sposób organizacji procesów w magazynie.

5 zalet wynajmu krótkoterminowego

Wynajem to jeden z najlepszych sposobów radzenia sobie ze szczytami logistycznymi oraz zapewnienia środków transportu wewnętrznego w firmach, które na co dzień ich nie potrzebują.

Jak zwiększyć przepustowość pracy e-commerce

Najszybszym, najprostszym i najtańszym sposobem na zwiększenie zdolności przeładunkowych jest wynajem krótkoterminowy.

W jakich obszarach warto wdrożyć wózki AGV?

Można oczekiwać, że wraz ze zwiększeniem dostępności rozwiązań automatyzacyjnych w najbliższych latach, powszechność pojazdów AGV wzrośnie.

Co jest kluczowe podczas planowania automatyzacji?

Współczesne rozwiązania z obszaru automatyzacji są bardzo zróżnicowane, a termin jest w związku z tym bardzo pojemny. Automatyzacji mogą podlegać zarówno pojedyncze zadania, całe procesy , jak i całe obiekty magazynowe.

Kiedy stosować kamery na widłach?

Umieszczone na widłach kamery znacząco minimalizują ryzyko nieprawidłowego składowania, ograniczając dzięki temu ryzyko wypadku.

Dobór zestawów transportowych

Kryteriów, które należy wziąć pod uwagę dobierając elementy zestawów transportowych jest wiele, pod kątem tych czynników wybiera się optymalne rozwiązanie.

Kiedy wynajem wózków się opłaca?

Wynajem krótkoterminowy to dobry sposób na minimalizowanie stałych obciążeń przedsiębiorstwa w sytuacji nierównomiernego zapotrzebowania na wózki w przedsiębiorstwie.

Czy warto dopłacić do baterii Li-Ion?

Za opłacalnością inwestycji w akumulatory Li-Ion przemawia wiele argumentów. Podczas ładowania zużywają do 30-40% mniej prądu.

Jak wybrać serwis wózków widłowych?

Wybierając partnera mającego sprawować pieczę nad flotą transportu wewnętrznego warto zwracać uwagę na tempo i adekwatność reakcji.

Ponadobowiązkowe szkolenia BHP

Choć wielu BHP-owców stara się dostosować szkolenie do specyfiki przedsiębiorstwa i zainteresować pracowników, nie zawsze się to udaje.

Dżojstiki, dźwignie czy kierownice?

Dobór dopasowanego do wykonywanych zadań i preferencji operatorów sterowania wózkami ma znaczenie z punktu widzenia wydajności pracy.

Jak wybrać regały do magazynu?

Projektując systemy regałowe należy wziąć pod uwagę przede wszystkim specyfikę pracy zakładu, szczególnie uwzględniając charakterystykę typowych ładunków.

Jak kupować wózki używane?

Wózki używane trzeba kupować z głową, wiedząc z góry, jak wykorzystywany będzie pojazd – tak, by być w stanie dopasować odpowiedni produkt do potrzeb.

Jak powstają czołowe wózki widłowe?

Produkcja czołowego wózka widłowego to złożony proces angażujący najbardziej zaawansowane na rynku maszyny. Wszystko zaczyna się od cięcia.

Czy wózki elektryczne zastąpią spalinowe?

Coraz więcej praktycznych przykładów świadczy o tym, że elektryczne wózki widłowe są wykorzystywane nie tylko tam, gdzie wymuszają to przepisy.

W czym autoryzowany serwis jest lepszy?

Choć korzystając z dedykowanych usług i oryginalnych części zamiennych, płaci się „za markę”, długoterminowo jest to uzasadniony wydatek.

Co wziąć pod uwagę szacując TCO ?

Spośród elementów wpływających na TCO, dla inwestorów największe znaczenie mają koszty pozyskania wózka oraz jego poborów energetycznych.

This site is protected by FriendlyCaptcha and the Friendly Captcha Privacy Policy applies.