Poradnik eksperta

Najnowsze zagadnienia

Wpływ pandemii na rynek używanych wózków?

Pandemia nie zmniejszyła popytu na używane wózki widłowe – a wręcz przeciwnie. Sprzedaż STILL w tej kategorii zachowała dynamikę wzrostów.

Jaki wpływ na logistykę miała pandemia?

Podstawowym efektem pandemii w jej pierwszym okresie było zakwestionowanie dotychczasowych sposobów funkcjonowania wielu firm.

Obsługa wózka – do’s and don’ts

Prawidłowa obsługa wózków widłowych to warunek bezpiecznej pracy i ciągłości funkcjonowania zakładu – bez kolizji oraz powypadkowych procedur i nieprzyjemności.

10 błędów operatorów wózków widłowych

Wypadkom przy pracy w transporcie i gospodarce magazynowej ulega w naszym kraju ponad 7 tys. osób rocznie. Najczęstszą przyczyną urazów jest nieprawidłowe zachowanie pracownika.

5 sfer, w których IoT i 5G zmienia logistykę

Nowoczesne technologie informatyczno-komunikacyjne pozwalają traktować niemal każde z funkcjonujących w magazynie urządzeń jak źródło wartościowych danych.

Korzyści z wdrożenia reach trucków STILL

Wózki wysokiego składowania, tzw. reach trucki, to specjalistyczne rozwiązanie, którego zastosowanie może przynieść wiele korzyści w obszarze gęstości składowania oraz wydajności pracy.

Jak wybrać reach truck?

Wózki wysokiego składowania, powszechnie znane jako wózki typu reach truck, służą przede wszystkim do obsługi ładunków na drugiej i kolejnych kondygnacjach regałów.

Czy i jak przejść na baterie litowo-jonowe?

Opłacalność zmiany sposobu zasilania elektrycznych wózków widłowych z baterii kwasowo-ołowiowych na technologię Li-Ion jest uzależniona od kilku grup czynników.

Jak usprawnić załadunek i rozładunek wewnętrzny?

O sposobach na usprawnienie wykonywania zadań związanych z załadunkiem i rozładunkiem towarów z samochodów ciężarowych.

Jakie kryteria wziąć pod uwagę wybierając wózki do kompletacji?

O tym, jaki wózek kompletacyjny należy wybrać do pracy, przesądzają parametry przewożonych ładunków oraz sposób organizacji procesów w magazynie.

5 zalet wynajmu krótkoterminowego

Wynajem to jeden z najlepszych sposobów radzenia sobie ze szczytami logistycznymi oraz zapewnienia środków transportu wewnętrznego w firmach, które na co dzień ich nie potrzebują.

Jak zwiększyć przepustowość pracy e-commerce

Najszybszym, najprostszym i najtańszym sposobem na zwiększenie zdolności przeładunkowych jest wynajem krótkoterminowy.

W jakich obszarach warto wdrożyć wózki AGV?

Można oczekiwać, że wraz ze zwiększeniem dostępności rozwiązań automatyzacyjnych w najbliższych latach, powszechność pojazdów AGV wzrośnie.

Co jest kluczowe podczas planowania automatyzacji?

Współczesne rozwiązania z obszaru automatyzacji są bardzo zróżnicowane, a termin jest w związku z tym bardzo pojemny. Automatyzacji mogą podlegać zarówno pojedyncze zadania, całe procesy , jak i całe obiekty magazynowe.

Kiedy stosować kamery na widłach?

Umieszczone na widłach kamery znacząco minimalizują ryzyko nieprawidłowego składowania, ograniczając dzięki temu ryzyko wypadku.

Dobór zestawów transportowych

Kryteriów, które należy wziąć pod uwagę dobierając elementy zestawów transportowych jest wiele, pod kątem tych czynników wybiera się optymalne rozwiązanie.

Kiedy wynajem wózków się opłaca?

Wynajem krótkoterminowy to dobry sposób na minimalizowanie stałych obciążeń przedsiębiorstwa w sytuacji nierównomiernego zapotrzebowania na wózki w przedsiębiorstwie.

Czy warto dopłacić do baterii Li-Ion?

Za opłacalnością inwestycji w akumulatory Li-Ion przemawia wiele argumentów. Podczas ładowania zużywają do 30-40% mniej prądu.

Jak wybrać serwis wózków widłowych?

Wybierając partnera mającego sprawować pieczę nad flotą transportu wewnętrznego warto zwracać uwagę na tempo i adekwatność reakcji.

Ponadobowiązkowe szkolenia BHP

Choć wielu BHP-owców stara się dostosować szkolenie do specyfiki przedsiębiorstwa i zainteresować pracowników, nie zawsze się to udaje.

Dżojstiki, dźwignie czy kierownice?

Dobór dopasowanego do wykonywanych zadań i preferencji operatorów sterowania wózkami ma znaczenie z punktu widzenia wydajności pracy.

Jak wybrać regały do magazynu?

Projektując systemy regałowe należy wziąć pod uwagę przede wszystkim specyfikę pracy zakładu, szczególnie uwzględniając charakterystykę typowych ładunków.

Jak kupować wózki używane?

Wózki używane trzeba kupować z głową, wiedząc z góry, jak wykorzystywany będzie pojazd – tak, by być w stanie dopasować odpowiedni produkt do potrzeb.

Jak powstają czołowe wózki widłowe?

Produkcja czołowego wózka widłowego to złożony proces angażujący najbardziej zaawansowane na rynku maszyny. Wszystko zaczyna się od cięcia.

Czy wózki elektryczne zastąpią spalinowe?

Coraz więcej praktycznych przykładów świadczy o tym, że elektryczne wózki widłowe są wykorzystywane nie tylko tam, gdzie wymuszają to przepisy.

W czym autoryzowany serwis jest lepszy?

Choć korzystając z dedykowanych usług i oryginalnych części zamiennych, płaci się „za markę”, długoterminowo jest to uzasadniony wydatek.

Co wziąć pod uwagę szacując TCO ?

Spośród elementów wpływających na TCO, dla inwestorów największe znaczenie mają koszty pozyskania wózka oraz jego poborów energetycznych.

Forma grzecznościowa*
Zgoda*
Newsletter