Kiedy krótkoterminowy wynajem wózków się opłaca?

Zdjęcie

Na skróty:

  • za wynajmem przemawia elastyczność umowy i możliwość dostosowania użytkowanych wózków do bieżących potrzeb przedsiębiorstwa. 
  • w opcji wynajmu dostępne są wszystkie produkty z asortymentu STILL Polska: od elektrycznych i spalinowych czołowych wózków widłowych, przez pojazdy wysokiego składowania, kompletacji pionowej (również systemowe) aż po maszyny podnośnikowe i unoszące – z platformą dla operatora lub prowadzone ręcznie. 
  • wynajem krótkoterminowy to dobry sposób na minimalizowanie stałych obciążeń przedsiębiorstwa w sytuacji nierównomiernego zapotrzebowania na wózki w ciągu roku.

Odpowiedzi udziela: 

Eliza Świętochowska

Dyrektor Działu Wynajmu STILL Polska

Odpowiedź eksperta:

Wśród przedsiębiorstw korzystających z wynajmu krótkoterminowego możemy wyodrębnić dwie grupy. Z jednej strony są to posiadacze dużych flot, którzy w czasie pików sezonowych potrzebują dodatkowego sprzętu. Po wynajem krótkoterminowy chętnie sięgają także przedsiębiorstwa, które na co dzień nie używają wózków i potrzebują maszyn transportowych doraźnie – nawet na jeden dzień (np. firmy eventowe). W obu przypadkach wynajem jest bardziej opłacalny niż pozyskanie pojazdu na stałe – zarówno ze względu na zachowanie płynności finansowej, nieponoszenie kosztów amortyzacji, jak i ograniczanie nakładów na serwis.

Za wynajmem przemawia także elastyczność umowy i możliwość dostosowania użytkowanych wózków do bieżących potrzeb przedsiębiorstwa. Flota wynajmu STILL Polska obejmuje ponad 1500 wózków, należących do 60 różnych typów. Dostępne są wszystkie produkty z asortymentu STILL Polska: od elektrycznych i spalinowych czołowych wózków widłowych, przez pojazdy wysokiego składowania, kompletacji pionowej (również systemowe) aż po maszyny podnośnikowe i unoszące – z platformą dla operatora lub prowadzone ręcznie. W dobraniu najodpowiedniejszych rozwiązań pomóc mogą nasi doradcy. Lokalizacja centrów wynajmu w Gdańsku, Katowicach, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu gwarantuje natomiast szybką realizację zamówienia. Usprawnia ją także znajdujący się na poświęconej tej usłudze podstronie still.pl konfigurator pojazdów, w którym można wskazać typ, model, pożądane wyposażenie dodatkowe oraz termin, w którym urządzenie jest potrzebne. Na przesłane drogą elektroniczną zapytanie odpowiadamy w dogodny dla klienta sposób. Po uzgodnieniu szczegółowych kwestii przesyłamy konkretną ofertę, którą wystarczy podpisać i odesłać.

Podsumowując i odpowiadając na pytanie, wynajem krótkoterminowy to dobry sposób na minimalizowanie stałych obciążeń przedsiębiorstwa w sytuacji nierównomiernego zapotrzebowania na wózki w ciągu roku. Pod warunkiem odpowiedniego dobrania usługi do potrzeb, wynajem opłaca się prawie zawsze.

 


This site is protected by FriendlyCaptcha and the Friendly Captcha Privacy Policy applies.