Wózki widłowe w niespodziewanych miejscach

Na skróty:

  • Choć zwykle znajdują się za kulisami, wózki widłowe wykorzystuje się wszędzie wokół nas. Stosuje się je właściwie wszędzie tam, gdzie trzeba coś przewieźć
  • W przemyśle, handlu, logistyce czy branży eventowej – wózków widłowych używa się właściwie wszędzie, gdzie z punktu A do punktu B trzeba przemieścić ładunki o dużej masie.
  • Podczas imprezy promującej samochody sportowe na Torze Poznań wykorzystano wynajęty krótkoterminowo od STILL wózek RX 60-40. Posłużył do rozładunku sprzętu, budowy stoiska i… do umieszczenia aut na stanowiskach ekspozycyjnych.

Choć zwykle znajdują się za kulisami, wózki widłowe wykorzystuje się wszędzie wokół nas. Stosuje się je właściwie wszędzie tam, gdzie trzeba coś przewieźć – nawet na torach wyścigowych, najbardziej znanych festiwalach czy… w Watykanie.

W przemyśle, handlu, logistyce czy branży eventowej – wózków widłowych używa się właściwie wszędzie, gdzie z punktu A do punktu B trzeba przemieścić ładunki o dużej masie. Spodziewalibyście się jednak, że jeżdżą nawet po Kaplicy Sykstyńskiej? Oto trzy zastosowania pojazdów transportowych STILL, które mogą zaskoczyć nawet fachowców.

Wózek na torze wyścigowym

Podczas imprezy promującej samochody sportowe na Torze Poznań wykorzystano wynajęty krótkoterminowo od STILL wózek RX 60-40. Posłużył do rozładunku sprzętu, budowy stoiska i… do umieszczenia aut na stanowiskach ekspozycyjnych. Widok samochodów unoszonych tak łatwo, jak gdyby były lekkie jak piórko, może dziwić. Jednak gdyby się zastanowić, nie ma w tym nic dziwnego: skoro standardowe prawo jazdy pozwala kierować pojazdami do 3,5 tony, najmocniejszy wózek STILL o udźwigu 8 ton mógłby teoretycznie 

podnieść dwa-trzy auta osobowe jednocześnie! By bezpiecznie obsługiwać cenny ładunek, wynajętą maszynę wyposażono w wydłużone do 2,4 m widły oraz przesuw boczny. Organizatorzy skorzystali z faktu, że w ramach wynajmu krótkoterminowego STILL Polska można korzystać z dowolnie skonfigurowanych, dostosowanych do konkretnych potrzeb wózków widłowych - przez okres od jednego dnia do roku.

wózki na torze
wózki na torze
wózki na torze

STILL na konkursie Eurowizji

Eurowizja 2012 odbyła się w sali widowiskowej Crystal Hall w Baku – stolicy i największym mieście Azerbejdżanu. Polska wyłączyła się wówczas z konkursu, nie wystawiła swojego reprezentanta i nie transmitowała koncertów. Nie mieliśmy więc okazji obejrzeć w telewizji spektakularnej sceny. Tym bardziej mało kto wiedział, że nie powstałaby ona, gdyby nie wózki STILL. Aż dwanaście maszyn o wynajętych z niemieckiego oddziału firmy przez produkującą 

program firmę Brainpool TV GmbH. Dzięki udźwigowi na poziomie 5 ton pomagały w rozładunku, transporcie kamer, oświetlenia i infrastruktury dźwiękowej oraz wzniesieniu superstruktury, na której później występowali wokaliści. Oczywiście po konkursie i przed powrotem do domu wózki wykorzystano do rozmontowania scenografii.

Eurowizjja
Eurowizja

Widlaki w Watykanie

Watykan

Bazylika Świętego Piotra to najważniejsza chyba świątynia Kościoła Katolickiego, miejsce monumentalne, przepełnione uduchowioną atmosferą, ale także arcydziełami architektury i sztuki. Nawet tu jednak trzeba czasem zająć się przyziemnymi sprawami: dostawić ławek przed większymi świętami, przenieść konfesjonały itp. By nie uszkodzić marmurowej posadzki, ścian, płócien i innych zabytkowych obiektów, do prac tutaj wybrano kompaktowy, zwrotny i cichy RX 50-13. Najmniejszy w swojej klasie wózek elektryczny bez trudu przewozi ławki między filarami, pozwalając przygotować świątynię na przybycie pielgrzymów. – Używamy wózka głównie do przygotowania mszy i obchodów liturgicznych, ale także do generalnej dekoracji – mówi Giovani, operator wózka STILL RX 50-13 pracujący dla urzędu odpowiedzialny za zarządzanie, utrzymanie, konserwację i dekorację Bazyliki Świętego Piotra. – Wózkiem steruje się bardzo łatwo i przyzwyczajenie się do jego obsługi poszło mi bardzo szybko – dodaje.

Watykan
Watykan
Watykan
This site is protected by FriendlyCaptcha and the Friendly Captcha Privacy Policy applies.

Polecane artykuły

Produkcja opon jak w zegarku

Choć serwis wózków widłowych zwykle odbywa się ze wsparciem podmiotów zewnętrznych, stosunkowo niewiele firm decyduje się na całościowy outsourcing. Przykład włoskiego zakładu Michelin pokazuje, że jest to rozwiązanie godne rozważenia.