Dwie przeprowadzki STILL Polska


Najpierw katowicki oddział, zaraz potem główna siedziba pod Poznaniem – STILL Polska ma za sobą dwie przeprowadzki. Choć odległości pomiędzy dotychczasowymi i nowymi miejscami są niewielkie, zmiana znamionuje ważne trendy na rynku powierzchni magazynowych i wózków widłowych.

Większa, nowocześniejsza i doskonale skomunikowana – taka właśnie jest nowa siedziba oddziału STILL Polska przypisanego do regionu Katowice. Obiekt klasy A stanowi element największego parku logistycznego w tej części kraju, zlokalizowanego bezpośrednio przy łączącej Katowice z Warszawą trasie DK86 i skomunikowany z nią przez bezkolizyjny węzeł. Nieruchomość jest połączona ze wszystkimi najistotniejszymi węzłami tras A4, A1 i S1, gwarantując natychmiastowy dojazd do wszystkich kluczowych miejscowości Śląska.

Katowice

– Zmiana lokalizacji jest naturalnym skutkiem rozwoju oddziału oraz stałej poprawy koniunktury w regionie. - mówi Marek Schwarz, Dyrektor oddziału Katowice STILL Polska - Znacznie nowocześniejszy i lepiej skomunikowany z krajową siecią dróg magazyn pozwoli nam jeszcze sprawniej reagować na potrzeby klientów przypisanych do Regionu Katowice – dodaje. Choć starą i nową lokalizację dzieli zaledwie około 10 kilometrów, nowa siedziba lepiej spełnia wymagania rozwijającego się oddziału. Większy metraż i rozwiązania infrastrukturalne pozwalające pomieścić nowe miejsca magazynowe znacząco podnoszą sprawność procesów składowania, transportu i spedycji.


Podobna sytuacja miała miejsce w przypadku siedziby głównej STILL Polska. Firma przeprowadziła się z ulicy Składowej 11 na Składową 6, a obydwa magazyny należą do kompleksów wzniesionych przez

Panattoni. Jednak choć budynki mają tego samego właściciela, a odległość pomiędzy starym a nowym miejscem jest nieduża, różnica między nimi jest zasadnicza.

– Obiekt, do którego się przenosimy, jest bardziej nowoczesny i - co kluczowe – znacznie rozleglejszy – mówi Paweł Włuka, Dyrektor Marketingu STILL Polska. – W związku z mającym miejsce w ostatnich latach  dynamicznym rozwojem naszej firmy potrzebowaliśmy zwiększenia dostępnej przestrzeni – zarówno biurowej, jak i magazynowej. Kiedy więc dowiedzieliśmy się, że w bezpośredniej okolicy świetnie skomunikowanego kompleksu w Żernikach/ Gądkach powstaną nowe obiekty, zarezerwowaliśmy miejsce dopasowane do naszych potrzeb: bieżących i tych przewidywanych w przyszłości – opowiada Włuka.

Poznań