Finaliści konkursu IFOY już po testach


ifoy 2020

Szesnaście rozwiązań nominowanych do nagrody IFOY 2020 zostało wszechstronnie przetestowanych przez ekspertów na terenie targów w Hanowerze. Oceny i zebrane dane zadecydują o tym, kto w tym roku dostanie „intralogistyczne oskary”.

W dniach od 6 do 13 lutego oficjalni testerzy IFOY, naukowcy i grono 27 międzynarodowych jurorów pracowało w HANNOVER MESSE nad rzetelną analizą potencjału i oceną funkcjonalności 16 produktów i usług nominowanych do nagrody IFOY 2020. Po raz pierwszy w wydarzeniu mogli wziąć udział przedstawiciele świata biznesu, w tym m.in. z firm: BMW, Dachser, Rewe, Porsche i Kühne + Nagel.

ifoy 2020
ifoy 2020

ifoy 2020

Proces wyłaniania najlepszych rozwiązań zapoczątkowały porównania z konkurencyjnymi produktami, testy jazdy i istotnych funkcjonalności – łącznie w zakresie 80 istotnych z perspektywy rynku kryteriów, jak np. efektywność energetyczna, bezpieczeństwo i ergonomia pracy. Naukowcy z Instytutu Fraunhofera oraz Uniwersytetów Technicznych w Dreźnie i Monachium analizowali nominowane rozwiązania pod kątem innowacyjności, designu oraz korzyści dla użytkowników. Członkowie jury mieli także okazję wypróbować pojazdy w praktyce i sprawdzić je z perspektywy operatora. Jednym z finalistów w kategorii wózki widłowe z przeciwwagą do 3,5 t jest elektryczny STILL RX 60-25/35 nowej generacji.

Ze względu na sytuację epidemiologiczną, w tym roku wyjątkowo – po raz pierwszy w historii – ogłoszenie laureatów nagrody IFOY odbędzie się za pośrednictwem kanałów online.

ifoy 2020