Nominacje STILL do IFOY 2019 pokazują kierunki rozwoju branży

W tym roku rozwiązania STILL zakwalifikowały się do finału konkursu IFOY w kategoriach „AGV i roboty intralogistyczne” oraz „Oprogramowanie intralogistyczne”. Dobitnie pokazuje to, że według firmy produkować świetne wózki to dziś stanowczo za mało.


Z puli zgłoszeń nadesłanych do organizatorów konkursu o Międzynarodową Nagrodę dla Wózka Widłowego Roku wytypowano piętnaście, które zostaną poddane testom przez grono ekspertów z 19 krajów. Dwie nominacje trafiły do firmy STILL.

W kategorii poświęconej wózkom autonomicznym i robotom transportu wewnętrznego na liście finalistów znalazł się system złożony z zestawu transportowego STILL LTX 50 i rozwiązania LiftRunner, pozwalający na zautomatyzowane zaopatrywanie linii produkcyjnych. W dziedzinie oprogramowania intralogistycznego wyróżniono natomiast neXXt fleet – internetową platformę zarządzania flotą wózków widłowych, która dzięki modułowej konstrukcji umożliwia dobór cyfrowych usług optymalizacyjnych do potrzeb przedsiębiorstwa.

Rozwiązania STILL, które zakwalifikowano do finału IFOY 2019, pokazują, że idziemy z duchem czasu i kreujemy trendy w Intralogistyce 4.0. Sprytna automatyzacja, wielokierunkowa komunikacja w ramach Internetu Rzeczy i wykorzystanie chmur obliczeniowych to przyszłość transportu wewnętrznego, ale i przemysłu w ogóle. Nominacje potwierdzają, że w STILL jesteśmy na nią gotowi – mówi Paweł Włuka, Dyrektor Marketingu STILL Polska.

Z duchem czasu idzie również konkurs IFOY - w tym roku po raz pierwszy stworzono kategorię dla startupów. Konkurować będą w niej dwie firmy: producent siedzenia zapamiętującego i automatycznie przywołującego ustawienia każdego z operatorów oraz twórcy rękawicy zastępującej standardowy skaner, sprawiającej, że podczas kompletacji wykonująca ją osoba ma wolne obie ręce. Nowe jest także miejsce ceremonii. Nagrody IFOY 2019 zostaną przyznane 26 kwietnia – po raz pierwszy w Wiedniu, podczas uroczystości związanych z Austriackimi Nagrodami Transportu i Logistyki HERMES. Branża zmienia się na naszych oczach!

Obejrzyj film prezentujący Ciągniki 4:0