Premiera AMR od STILL na targach LogiMAT 2022

Podczas targów LogiMAT firma STILL zademonstruje gościom wydarzenia mobilne roboty transportowe serii ACH. To kolejny obok rozwiązań z rodziny iGo element w portfolio rozwiązań umożliwiających wszechstronną automatyzację magazynów.

LogiMAT to odbywające się w Stuttgarcie międzynarodowe targi intralogistyczne i jedno z największych i najbardziej prestiżowych wydarzeń tego typu w Europie i na świecie. Podczas tegorocznej, zaplanowanej w terminie od 31 maja do 2 czerwca edycji swoją targową premierę będą mieć rozwiązania klasy AMR firmy STILL serii ACH.

Wprowadzone na rynek w styczniu 2022 r. jako uzupełnienie oferty automatyzacji mobilne roboty STILL dostępne są w 3 wersjach. Model ACH 06 o ładowności 600 kg, wymiarach 956x730x240 mm i platformie załadunkowej 900x900 mm szczególnie dobrze sprawdza się w zautomatyzowanym transporcie lżejszych towarów. Z ładunkiem jest w stanie przemieszczać się w tempie 1,5 m/s. Większy wariant – mierzący 1182x832x260 mm ACH 10 – przeznaczony jest do przewozu ładunków do 1 t, a największa opcja, ACH 15 (1182x832x260xmm), udźwignie nawet 1,5-tonowe pakunki.

Po pobraniu ładunku na platformę o boku 1200 mm obie większe wersje STILL-owskiego AMR rozwijają prędkość do 1,2 m/s. Dzięki zaawanswoanym technicznie czujnikom wózki serii ACH są w stanie bezpiecznie poruszać się po halach całkowicie niezależnie – także w magazynach z mieszanym ruchem pieszych i pojazdów autonomicznych takich jak wózki klasy iGo systems. Wszystkie trzy modele zasilane są baterią litowo-jonową. Ich ładowanie odbywa się z pomocą stacji, do której w rzazie potrzeby mobilne roboty same się dokują.


Mobilny robot transportowy AMR STILL ACH 06 – ekonomiczna automatyzacja magazynu
Mobilne roboty transportowe STILL ACH 10 I ACH 15 mają udźwig równy 1 i 1,5 tony

Podczas targów LogiMAT STILL zademonstruje jak mobilne roboty transportowe mogą włączać się w występujące na co dzień w większości magazynów i hal produkcyjnych procesy, takie jak:

odbiór półproduktów z magazynu wysokiego składowania, ich transport do dalszego przetwarzania i składowanie produktów gotowych.