STILL Innovation Day: Automotive Edition

innovation day

W dniu 14 listopada w siedzibie firmy Nunner Logistics w podwrocławskim Mirkowie odbyło się kolejne wydarzenie z cyklu STILL Innovation Day. Tym razem poświęcone było produktom i usługom dla branży motoryzacyjnej. Goście dopisali, z zainteresowaniem słuchali eksperckich prelekcji i oglądali praktyczne prezentacje rozwiązań.

Branża automotive to jedna z najsolidniejszych gałęzi polskiej gospodarki i poważna pozycja w jej bilansie handlu międzynarodowego. Jak podał w 2018 roku Newsweek, nie ma chyba produkowanego w Europie samochodu, w którym nie byłoby części z Polski. Motoryzacja stanowi przy tym ok. 8 proc. PKB naszego kraju. To także jedna z najbardziej innowacyjnych branż. Nowoczesnym rozwiązaniom trafiającym w jej potrzeby poświęcony był dzień innowacji STILL Polska - STILL Innovation Day: Automotive Edition.

Licznie zgromadzonych w Mirkowie przedstawicieli przedsiębiorstw świadczących usługi, produkujących części dla branży automotive i do niej należących przywitali: Dyrektor Marketingu STILL Polska – Paweł Włuka oraz Sławomir Kubas – gospodarz obiektu i Szaf Logistyki firmy Nunner Logistics. Goście mieli następnie okazję wysłuchać przedstawionego przez Dominika Jasioka z działu Advanced Applications STILL Polska opisu wdrożenia rozwiązań 

automatyzacyjnych STILL w zakładzie Audi CKD w niemieckim Ingolstadt. Jako kolejny wystąpił dr inż. Michał Grabia, Kierownik Centrum Technologii Identyfikacyjnych Instytutu Logistyki i Magazynowania. Podczas zajmującej prelekcji opowiedział o praktycznych rozwiązaniach przyszłości, Gospodarce 4.0, technologiach zdalnej identyfikacji wykraczających poza dzisiejsze ograniczenia oraz ogromnym potencjale integracji systemów w IoT.

Następnie, już w mniejszych podgrupach, goście STILL Innovation Day: Automotive Edition mieli okazję z bliska przyjrzeć się najnowszym rozwiązaniom. Na kolejnych stanowiskach eksperci STILL Polska opowiadali o mobilnych robotach AGV, internetowej platformie optymalizacji pracy floty STILL neXXt fleet, nowym elektrycznym wózku czołowym RX 60 25-35 oraz wyróżnionym nagrodą IFOY 2019 systemie automatyzacji zaopatrzenia linii produkcyjnych działającym w oparciu o autonomiczne zestawy transportowe z ciągnikiem LTX 50 i funkcjonujące samodzielnie taśmociągowe punkty przeładunkowe. Uczestnicy chętnie rozmawiali także z ekspertami w strefach poświęconych zestawom transportowym oraz technologii litowo-jonowej. – Innowacyjność jest czynnikiem łączącym najważniejsze firmy motoryzacyjne oraz Grupę STILL. Organizacja wydarzenia poświęconego punktom styku naszych działalności była więc czymś naturalnym. Cieszymy się z wysokiej frekwencji, ale także wielu dobrych, merytorycznych rozmów, które przeprowadziliśmy podczas STILL Innovation Day: Automotive Edition – mówi Paweł Włuka, Dyrektor Marketingu STILL Polska. – Po raz kolejny mieliśmy okazję utwierdzić się w przekonaniu, że traktowanie potencjalnych klientów jako partnerów w rozmowie o technologii i uczciwy transfer know-how to niezwykle skuteczna metoda promocji – podsumowuje.

Paweł Włuka, STILL Polska
innovation day
innovation day

Obejrzyj wideo z realizacji