Zatańczyli z paletami po raz piąty!

Operatorzy firm Raben i Fresh Logistics wzięli udział w konkursie wieńczącym cykl szkoleń z zakresu bezpiecznej pracy w magazynie. Wspólna akcja Grupy i Akademii Bezpieczeństwa STILL to jeden z najciekawszych w Polsce przykładów budowania kultury organizacyjnej skupionej na bezpieczeństwie.


RABEN

„Tańczący z Paletami” to inicjatywa z pięcioletnią już tradycją. Pomysł, by upowszechniać wśród pracowników zachowania pożądane z punktu widzenia bezpieczeństwa za pomocą konkursu dla operatorów powstał w 2014 roku w związku z realizacją w zakładach Rabena zajęć Akademii Bezpieczeństwa STILL (ABS). W ramach programu, eksperci firmy prowadzą instruktaże doszkalające dla operatorów, pozwalające odświeżyć i uzupełnić wiedzę na temat eksploatacji wózków widłowych. – ABS- bo tak  mówimy o Akademii w STILL - była początkowo uzupełnieniem oferty sprzedaży wózków. Dziś stanowi już samodzielną markę i cieszy się rosnącą popularnością – mówi Grzegorz Kurkowski, specjalista ds. produktu STILL Polska i jeden z prowadzących zajęcia Akademii Bezpieczeństwa STILL. 

Realizowany w jej ramach dla Rabena konkurs „Tańczący z Paletami” składa się z dwóch części analogicznych do struktury ABS. W pierwszej, teoretycznej, omawiane są dobre praktyki i pożądane zachowania. W drugiej, praktycznej, operatorzy wózków widłowych pokonują trasę z przeszkodami, wymagającymi dużej precyzji manewrowania – tłumaczy. Fakt, że akcja „Tańczący z Paletami” organizowana jest od 2014 rokrocznie przy entuzjazmie operatorów i kierownictwa Raben, świadczy dobrze nie tylko o samej firmie, ale także o świadomości wagi bezpieczeństwa w polskich magazynach. – Główną motywacją organizowania tego konkursu jest chęć docenienia roli stanowiska operatora oraz podnoszenia świadomości związanej z bezpieczeństwem pracy w magazynie. V edycja została przyjęta z dużym zainteresowaniem wśród pracowników – co podkreśla słuszność naszych działań w obszarach budowania zaangażowania i satysfakcji pracowników – mówi Ksenia Sarna, HR Manager, Fresh Logistics Polska. Inicjatywa pokazuje, że szkolenia nie muszą być nudne oraz że warto promować się jako pracodawca stawiający w centralnym punkcie zdrowie i życie operatorów.


W kategorii „Tranzytowy tor przeszkód”:

  1. Adam Turaczyk, Raben Logistics Polska, Cholerzyn
  2. Dawid Jastrzębski, Raben Logistics Polska, Gliwice
  3. Grzegorz Mędrak, Raben Logistics Polska, Rzeszów

W kategorii „Układanka na wysokim poziomie”:

  1. Michał Chmiel, Fresh Logistics Polska, Gliwice
  2. Marcin Połukrad, Raben Logistics Polska, Gądki
  3. Damian Piechnik, Raben Logistics Polska, Chlebnia

– Organizowane co roku zawody dla operatorów wózków widłowych to doskonała okazja nie tylko sprawdzenie wiedzy i umiejętności operatora, ale także szansa na docenienie trudnej pracy magazyniera. Nie wszyscy zdają sobie sprawę jakiej precyzji i dokładności ona wymaga. Jeśli ktoś ma w tej kwestii jakieś wątpliwości niech przypatrzy się naszym finalistom i spróbuje dokonać tego co oni – powiedziała Ewa Mendak, HR Manager, Raben Logistics Polska obserwując finał w Gądkach.

RABEN