Jak od ręki zwiększyć przepustowość pracy e-commerce?

Odpowiedź eksperta:

Najszybszym, najprostszym i najtańszym sposobem na zwiększenie zdolności przeładunkowych jest wynajem krótkoterminowy. Flota STR STILL Polska liczy ponad 2700 pojazdów przeszło 60 różnych typów: od wózków czołowych, przez podnośnikowe, unoszące i systemowe aż po ciągniki i specjalistyczne rozwiązania kompletacji. Eksperci STILL są w stanie polecić optymalnie dostosowane do bieżących potrzeb produkty i dobrać do nich pożądane wyposażenie.

Jako sposoby zwiększenia sprawności kompletacji bez konieczności wzrostu zatrudnienia wymienić warto również:

  • przyspieszający pracę dzięki wyższej ergonomii i szybkiemu dostępowi do potrzebnych funkcji system kierowania STILL Easy Drive (stosowany przykładowo w wózkach kompletacyjnych serii STILL OPX i OXV),
  • wózki z systemami nawigacji samodzielnie dojeżdżające do odpowiednich miejsc paletowych i podnoszące widły do poziomu, na którym znajduje się ładunek (jak na przykład STILL MX-X),
  • czy kompletne systemy automatyzacji, w których wózki AGV współpracują ze sobą w pełni przejmując od operatorów obsługę załadunku regałów i pobierania z nich towaru (STILL iGo Systems).

W przypadku całościowych systemów nie można jednak mówić o wdrożeniu „od ręki”. Projekt każdorazowo poprzedzony jest analizą procesów klienta, co – ze względu na konieczność wymiany informacji potrzebnych do ich gruntownego zrozumienia – musi potrwać co najmniej kilka dni (do których trzeba doliczyć szacowany indywidualnie czas przygotowania i dostawy skompletowanych urządzeń). Niekoniecznie jest to więc rozwiązanie, które pozwoli zwiększyć moce przerobowe przedsiębiorstwa „na już”. Szczególną uwagę powinny poświęcić im przedsiębiorstwa spodziewające się w przyszłości systematycznego wzrostu zapotrzebowania na ich produkty.

This site is protected by FriendlyCaptcha and the Friendly Captcha Privacy Policy applies.