Dlaczego warto inwestować w wózki paletowe?


Niezawodne, solidne i łatwe w obsłudze, wózki paletowe eliminują wiele ograniczeń i zagrożeń związanych z ręcznym transportem ładunków. Stosunkowo niewielkim kosztem pozwalają znacząco zwiększyć wydajność obsługi palet i – w wariantach

z własnym napędem – wygodnie przemieszczać towary ważące nawet kilkaset kilogramów. Jakie typy wózków paletowych wyróżniamy, na czym polegają korzyści z ich wdrożenia i jak właściwie dobrać wózek paletowy do konkretnych potrzeb?


Rodzaje wózków paletowych

„Zwykłe”, ręczne „paleciaki” bez własnego napędu; kompaktowe elektryczne wózki paletowe; wielowariantowe wózki unoszące oraz wózki unoszące z platformą – pod hasłem „wózki paletowe” kryje się

szereg rozwiązań przeznaczonych do poziomego transportu wewnętrznego. W jakich zastosowaniach najlepiej sprawdzają się ich poszczególne rodzaje?


Elektryczne wózki paletowe

Elektryczne wózki paletowe, znane także jako elektryczne wózki unoszące z dyszlem, pod względem konstrukcji przypominają ręczne wózki paletowe. Funkcje jazdy i unoszenia wideł są jednak w ich przypadku zasilane elektrycznie. Zmniejsza to ilość siły koniecznej do obsługi ładunków, pozwala na szybsze pokonywanie odległości i pozwala przewozić towary większej masy. Zasilane elektrycznie wózki unoszące umożliwiają transport palet ważących nawet dwie tony. Modele korzystające z baterii w technologii litowo-jonowej są wyjątkowo kompaktowe i lekkie, dobrze sprawdzają się więc w obsłudze ładunków w ciasnych przestrzeniach – na przykład w załadunku i rozładunku naczep i kontenerów.

Wózki paletowe – jakie korzyści wynikają z ich wdrożenia?

Wózki paletowe i wózki unoszące z dyszlem – wydajna praca bez dodatkowego szkolenia

Ręczne wózki paletowe i wózki unoszące z dyszlem znacząco redukują obciążenie pracowników w porównaniu z ręcznym transportem towarów z jednego punktu do drugiego. W efekcie pozwalają znacznie podnieść przepustowość magazynu bez konieczności zwiększania zatrudnienia. Jako najprostsze w obsłudze środki transportu wewnętrznego nie wymagają zazwyczaj dodatkowych szkoleń. Mogą więc być obsługiwane przez niemal każdego i dzięki temu zostać w razie potrzeby bardzo szybko wdrożone.

Wózki paletowe i wózki unoszące z dyszlem – wydajna praca bez dodatkowego szkolenia


Jak wybrać odpowiedni wózek paletowy i unoszący?


This site is protected by FriendlyCaptcha and the Friendly Captcha Privacy Policy applies.