Wynajem wózków widłowych – za i przeciw


Od „zwykłych”, ręcznych wózków paletowych po modułowe wózki systemowe sprawdzające się w obsłudze kilkunastometrowych regałów – wózki widłowe pozwalają znacząco zwiększyć efektywność zadań składających się na proces magazynowy. Choć inwestycja w urządzenia transportu wewnętrznego zwraca się dość szybko, 

zakup wózków może wiązać się z ograniczeniem płynności oraz pogorszeniem wyników finansowych. W jakich sytuacjach warto mimo to mieć własne pojazdy intralogistyczne? Kiedy lepszym rozwiązaniem będzie wynajem wózków widłowych?


Jakie korzyści przynosi wynajem wózków widłowych?


Wynajem daje możliwość przetestowania wózka i zapewnia elastyczność w czasie

Na rynku dostępnych jest wiele różnych typów wózków widłowych a każdy z nich można skonfigurować na różne sposoby. Wynajem wózka widłowego daje firmom możliwość wypróbowania różnych maszyn i nowych technologii w swoich specyficznych warunkach bez konieczności płacenia całości kwoty za pojazd lub flotę. Jeśli rozwiązanie przejdzie test pozytywnie i okaże się, że wózki zapewniają wydajniejsze działanie i łatwiejszą obsługę ładunków, wówczas można podjąć świadomą decyzję o zakupie. Co istotne, w przypadku szybko zmieniających się operacji i stale zmieniających się branż nie ma gwarancji, że wózek kupiony dziś optymalnym rozwiązaniem za rok czy dwa. Wynajem wózków widłowych umożliwia dynamiczne modyfikowanie składu floty pojazdów.

Wynajem wózka widłowego STILL Polska

Dzięki ciągłej gwarancji wynajem gwarantuje niezawodność

Wynajem wózka widłowego oznacza pozwala zniwelować koszty konserwacji i serwisowania – mogące dać się we znaki szczególnie w przypadku konieczności przeprowadzenia nieoczekiwanych napraw starzejącej się floty. Wynajem wózków widłowych jest zazwyczaj oferowany z gwarancją i wsparciem technicznym. Utrzymanie ruchu floty transportu wewnętrznego staje się zadaniem podmiotu, od którego wynajmuje się wózki.

Wady wynajmu wózków widłowychThis site is protected by FriendlyCaptcha and the Friendly Captcha Privacy Policy applies.