Nowoczesne technologie w wózkach unoszących

Ewolucja organizacji procesów intralogistycznych oraz zmiany na rynku pracy znajdują odzwierciedlenie w rozwiązaniach oferowanych przez dostawców sprzętu transportu wewnętrznego. Dobrze widać to na przykładzie wózków paletowych.

 

Zmiany demograficzne i wzrost oczekiwań co do efektywności procesów intralogistycznych sprawiają, że ręczne wózki widłowe są stopniowo wypierane przez elektryczne wózki unoszące. Wzrost popularności zestawów transportowych z ciągnikami stwarza z kolei pole do rozwoju specjalistycznych rozwiązań wspomagających

 

sprawne umieszczanie trolejów w podążających za ciągnikiem ramach. STILL na bieżąco reaguje na te zmiany, wprowadzając odpowiadające na nowe potrzeby wózki unoszące. Oto trzy modele na czasie włączone do oferty firmy w 2019 roku.

 

ECU 15 C

ECU

W obliczu zwiększonej ze względu na rozwój e-commerce presji na wznoszenie centrów przeładunkowych w lokalizacjach w pobliżu dużych ośrodków miejskich rośnie zapotrzebowanie na rozwiązania, które pozwolą w pełni wykorzystać każdy dostępny metr powierzchni. Jednym ze sposobów na maksymalizację gęstości składowania są ustawione w niewielkich odległościach od siebie wielokondygnacyjne regały – wraz z będącymi w stanie bezpiecznie pracować w takich warunkach wózkami VNA. By zapewnić bezbłędne i sprawne pobieranie ładunków z miejsc paletowych na wysokości sięgającej 18 metrów i bezpieczną jazdę w alejkach szerokich na zaledwie 2 metry, STILL stworzył szereg technologicznych usprawnień i wyposażył w nie swoje modułowe wózki systemowe. Przedstawiamy przegląd najciekawszych rozwiązań z tego obszaru.

ECH 12

ECH 12 to pierwszy w ofercie STILL Polska wózek unoszący z baterią litowo-jonową w standardzie. Charakteryzuje go wyjątkowo kompaktowa konstrukcja i duża zwrotność. Szerokość całkowita wynosi zaledwie 560 mm. Promień skrętu jest równy 1390 mm. Cech charakterystycznych dopełnia lekko działający układ kierowniczy. Dzięki tym właściwościom ECH 12 sprawdza się w rozładunku, obsłudze placówek o niewielkiej powierzchni oraz generalnie w wąskich korytarzach. Szybko ładujący się akumulator litowo-jonowy o pojemności 26 Ah wystarcza średnio na 3 godziny pracy bez przerwy. Ultranowoczesna bateria waży zaledwie 3,7 kg, co przekłada się na niezwykłą lekkość wózka (jego masa wynosi 130 kg). Z powodzeniem można wygodnie prowadzić go tylko jedną ręką.

ECH

TrolleyMover 4W

Trolley

TrolleyMover jest odpowiedzią na rosnącą popularność zestawów transportowych. Jego konstrukcja umożliwia prostszą niż kiedykolwiek wcześniej obsługę trolejów o masie do 1,5 t. Urządzenie pozwala wprowadzać je do ram bez najmniejszego wysiłku. Czterokierunkowy system jazdy sprawia, że wózek może wykonywać bez problemu skręty w promieniu 360 stopni. Dzięki temu można operować ponadgabarytowymi ładunkami nawet w niewielkiej przestrzeni. Wraz z TrolleyMoverem na rynek wprowadzone zostały troleje z wysięgnikami pozwalającymi połączyć je z wózkiem zwiększając ergonomię pracy.

Prowadzone dyszlem wózki unoszące i podnośnikowe STILL są dostępne od ręki w nowym serwisie sklepu internetowego firmy pl.still.shop.

Polecane artykuły

Wózki widłowe przez Internet

Od kilku lat widać też, jak dzięki handlowi online rozwija się rynek powierzchni magazynowych i jak zmieniają się łańcuchy dostaw. Nowością jest natomiast zwiększanie roli zakupów przez Internet w handlu B2B.