STILL RX 60 – mistrz w swojej klasie

258 ton przewożonych w godzinę na dystansie 200 m, uniesienie wideł na 7,4 m w 11 sekund, start w 0,5 s i 9 godzin pracy bez przerw na ładowanie – wózek RX 60 2019 bije rekordy wydajności gwarantując przy tym maksymalny komfort pracy.

Wydajność, ergonomia i dostępność – to słowa klucze opisujące elektryczny wózek czołowy STILL RX 60 z 2019 roku. Rozwiązanie wyróżnia się na tle konkurencji w każdym z tych obszarów.

RX60

Wydajność

RX60

Napęd z dwoma trójfazowymi silnikami 80 V, zmodernizowane przetwornice i nowatorska konstrukcja wózka gwarantują wyjątkowo krótką drogą przenoszenia mocy i zapewniają bardzo krótki czas reakcji na działania operatora. RX 60 charakteryzuje się niespotykaną dotąd dynamiką oraz wyższymi osiągami. Aktywny system chłodzenia z solidnymi i łatwymi w utrzymaniu wentylatorami gwarantuje przy tym wysoką stabilność termiczną – nawet przy maksymalnej wydajności przeładunkowej. Pozwala to na ciągłą pracę w trybie Sprint. Jazda to dzięki temu przyjemność porównywalna z prowadzeniem sportowego auta. RX 60 oferowany jest w dwóch wariantach – z silnikami 2 x 8,5 kW oraz 2 x 10,5 kW. W wersji wysokowydajnej prędkość podnoszenia z ładunkiem można zwiększyć o ponad 20 proc. dzięki mocniejszemu silnikowi podnoszącemu o mocy 25 kW. Wydajność można jeszcze bardziej podnieść korzystając z możliwości pracy równoległej: jednoczesnego sterowania, podnoszenia i pochylania masztu z ładunkiem lub bez.

Ergonomia

By każdy operator mógł bez problemu okiełznać moc drzemiącą w wózku RX 60, zapewniono w nim największą na rynku różnorodność w zakresie obsługi wózka. Asortyment obejmuje różne pedały nożne i przełączniki na kolumnie kierownicy, a także cztery warianty sterowania jazdą i hydrauliką. Dostępne są: multi-dźwignia, mini-dźwignia, joystick 4Plus oraz jednostka sterująca obsługiwana opuszkami palców dla precyzyjnego i bezpiecznego przenoszenia ładunku oraz szybkich zmian kierunku jazdy. Kolorowy wyświetlacz STILL Easy Control pokazuje wszystkie informacje dotyczące funkcjonowania wózka w uniwersalnym językowo, łatwym do zrozumienia formacie graficznym. Duże przyciski ulubionych funkcji pozwalają łatwo aktywować poszczególne programy pojazdu – i to nawet w rękawicach roboczych.

O ergonomię zadbano nie tylko w zakresie sterowania, ale także całościowej obsługi wózka. Szerokie drzwi kabiny, uchwyt, duży, niski stopień wejściowy z wygodną, stalową krawędzią i antypoślizgowa gumowa mata – wszystko to w trosce o wygodne i bezpieczne wsiadanie do pojazdu. Z komfortowego fotela operatora zapewniono dobrą widoczność w górę, przez wyjątkowo wytrzymały dach ochronny z dodatkową, standardową szybą. Niski przód i zoptymalizowane rozmieszczenie elementów sterujących i wskaźników gwarantują znakomitą widoczność do przodu. Kabinę operatora RX 60 można dostosować do wszelkich potrzeb – niezależnie od profilu działalności przedsiębiorstwa, a w przestronnym wnętrzu komfortowo poczują się nawet wysokie osoby. Kabina może zostać także wyposażona w ogrzewanie lub klimatyzację.

Dostępność

Dzięki automatycznie uruchamianemu sprężynowemu hamulcowi postojowemu oraz trybowi szybkiego rozruchu pojazd jest gotowy do użycia w pół sekundy po zajęciu miejsca przez operatora. STILL RX 60 gwarantuje przy tym wszystkim najwyższy w swojej klasie zasięg na jednym ładowaniu. Pojazd potrafi pracować nieprzerwanie przez 9 godzin. Kiedy zmiana baterii jest już konieczna, dokonuje się jej szybko i sprawnie sprawdzoną metodą od boku. Dzięki tym funkcjonalnościom RX 60 sprawia, że w jego pracy liczy się każda sekunda.

RX60
This site is protected by FriendlyCaptcha and the Friendly Captcha Privacy Policy applies.