Wózki widłowe STILL z platformą pneumatyczną

Składana platforma dla operatora to rozwiązanie pozwalające dostosować wózki do konkretnego zadania – rozładunku lub pokonywania długich dystansów. Jakie nowości pojawiły się w tej kategorii? Które modele są dostępne z tą opcją?

Szczególnie w przypadku mniejszych flot intralogistycznych – gdy nie jest opłacalna daleko posunięta specjalizacja, w której do każdego zadania ściśle przypisany jest model pojazdu, warto sięgnąć po wózki widłowe z opuszczaną platformą pneumatyczną dla operatora. Rozwiązanie pozwala przeobrazić pojazd sterowany dyszlem przez pieszego użytkownika w maszynę sunącą przez magazyn z prędkością nawet do 14 km/h. W zależności od tego, jakie zadania są przewidziane, platformę można podnieść i sprawić, że pojazd

będzie bardziej kompaktowy, lub opuścić, podnosząc tym samym prędkość przemieszczania się wózka. Tego rodzaju elastyczność jest cechą maszyn, które nie posiadają zabudowanej kabiny – przede wszystkim więc wózków unoszących i podnośnikowych. Przyjrzeliśmy się bliżej nowościom z tego obszaru oraz przenalizowaliśmy pod kątem dostępności opuszczanej platformy pneumatycznej dotychczasową ofertę STILL.

Nowości: EXH-SF i EXD-SF

EXH-SF 20/25 to najszybszy na rynku wózek unoszący o udźwigu do 2,5 tony. Pojazd może poruszać się z prędkością do 14 km/h. Choć będący uzupełnieniem oferty STILL w zakresie wózków podnośnikowych z platformą EXD-SF 20 charakteryzuje się nieco mniejszą szybkością maksymalną (10 km/h), system wsparcia jazdy STILL Dynamic Drive Control dostosowuje prędkość do bieżących warunków, gwarantując optymalną pracę i bezpieczną eksploatację w każdej sytuacji. Dzięki podwójnym widłom i udźwigowi do 2 ton osiąga wydajność przeładunkową do 154 ton na godzinę. Obie nowości łączy dostępność baterii w technologii Li-Ion;

zapewniająca ochronę pleców operatora pneumatyczna platforma ze zintegrowaną sprężarką; regulowane osłony boczne i pięciokołowe podwozia gwarantujące doskonałą trakcję na rampach i nierównym podłożu. Dzięki szerokości wynoszącej zaledwie 720 mm (mniej niż paleta!) świetnie sprawdzają się one w rozładunku ciężarówek. Ważnym wyróżnikiem EXH-SF i EXD-SF jest także kolorowy, interaktywny wyświetlacz, dający dostęp do informacji o wózku (np. poziomie naładowania baterii), konfiguracji ustawień i wyboru programu jazdy.

Inne wózki unoszące STILL ze składaną platformą

wózki z platformą

ECU-SF to klasyczny, kompaktowy wózek unoszący. Z całkowitą szerokością na poziomie 710 mm i długością wynoszącą 1854 lub 2180 mm (w zależności od tego, czy platforma jest opuszczona) to jeden z najmniejszych i najbardziej zwrotnych pojazdów w swojej kategorii. Ze względu na mniejszą prędkość i zdolność pokonywania wzniesień niż w przypadku EXH-SF polecany jest przede wszystkim w przedsiębiorstwach o nieco mniejszej intensywności pracy. Idealnie sprawdza się w rozładunku samochodów oraz na krótkich i średnich dystansach. Nisko umieszczona platforma gwarantuje operatorowi komfort wchodzenia i schodzenia z pojazdu – nawet jeśli trzeba to robić z dużą częstotliwością.

Inne wózki podnośnikowe STILL ze składaną platformą

EXV-SF to rozwiązanie stosowane w przypadkach, gdy od razu po rozładunku palety trzeba umieścić na wyższych kondygnacjach regału. Łączy w sobie kompaktowość typową dla innych wózków z platformą z masztem pozwalającym na obsługę ładunków do wysokości 6066 mm. Możliwość transportu dwupoziomowego oraz dostępność baterii litowo-jonowej gwarantuje wysoką wydajność pracy – także w trybie wielozmianowym.

wózki z platformą
wózki z platformą
wózki z platformą
This site is protected by FriendlyCaptcha and the Friendly Captcha Privacy Policy applies.