IT motorem krótkoterminowego wynajmu wózków

Wynajem krótkoterminowy zyskał popularność w sektorze hotelarsko-mieszkaniowym za sprawą serwisów internetowych. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom IT rośnie na znaczeniu także jako sposób pozyskania floty wózków widłowych.

Na skróty:

  • Przedsiębiorstwa nieposiadające własnej floty, a potrzebujące urządzeń transportu wewnętrznego do realizacji konkretnych zleceń, wynajmują sprzęt, kiedy jest on potrzebny. Podobnie w przypadku awarii niezastępowalnego wózka – na czas naprawy można pozyskać od dostawcy jego ekwiwalent
  • Rozwiązania elektroniczne przyczyniają się do ułatwienia zbierania informacji o ofertach rynkowych i przyspieszają proces decyzyjny oraz realizację usługi wynajmu.
  • By wynająć wózek wystarczy przesłać drogą elektroniczną zapytanie i wybrać preferowany sposób odpowiedzi. Po uzgodnieniu szczegółowych kwestii dostawca przesyła konkretną ofertę, którą wystarczy podpisać i odesłać.

Do upowszechnienie wynajmu krótkoterminowego mieszkań położonych w kurortach i centrach dużych miast przyczyniły się portale rezerwacyjne jak Airbnb. Dzięki globalnemu zasięgowi, systemowi weryfikacji i ocen i bezpiecznym płatnościom online stał się on dla klientów – często tańszą, a czasem i bardziej atrakcyjną – alternatywą dla hoteli i pensjonatów. 

Obecnie na jego stronach można znaleźć 6 milionów ofert z 65 tysięcy miast w 191 krajach. Według badań, na które powołuje się TVN24, od momentu powstania serwisu zyski branży hotelarskiej w Stanach Zjednoczonych spadły o 8-10 proc. Dzięki nowoczesnym technologiom coraz popularniejszy staje się także krótkoterminowy wynajem wózków widłowych.

Łatwiejsza identyfikacja własnych potrzeb

Kwestia tego, kiedy wynająć wózek, jest prosta w części przypadków. Przedsiębiorstwa nieposiadające własnej floty, a potrzebujące urządzeń transportu wewnętrznego do realizacji konkretnych zleceń, wynajmują sprzęt, kiedy jest on potrzebny. Podobnie w przypadku awarii niezastępowalnego wózka – na czas naprawy można pozyskać od dostawcy jego ekwiwalent. Elektroniczne systemy ewidencji pracy wózków pozwalają pójść krok dalej, co jest szczególnie przydatne w przedsiębiorstwach działających w branżach o sezonowych wahaniach popytu. 

Posiadając komplet danych o obłożeniu pracą wszystkich wózków, liczby zrealizowanych przez nie roboczogodzin, masie przewożonych ładunków w poszczególnych okresach, a także o momentach, kiedy konieczny był wynajem dodatkowych maszyn, da się zaplanować na podstawie historycznych informacji potrzeby przedsiębiorstwa i zidentyfikować najbardziej opłacalny sposób pozyskania floty. Bez wątpienia w dużej części przypadków przeprowadzone analizy wskażą na wynajem krótkoterminowy.

IT motorem krótkoterminowego wynajmu wózków

Wynajem

Rozwiązania elektroniczne przyczyniają się także do ułatwienia zbierania informacji o ofertach rynkowych i przyspieszają proces decyzyjny oraz realizację usługi wynajmu. O ile w kwestiach zakupu czy wynajmu długoterminowego w przeważającej części przypadków uzyskanie propozycji od dostępnych na rynku dostawców wciąż wiąże się ze zbieraniem informacji od handlowców, w przypadku wynajmu krótkoterminowego stawki są ogólnodostępne, a internetowe konfiguratory i wyszukiwarki łatwo pozwalają sprawdzić, ile wyniesie koszt pozyskania na potrzebny czas dokładnie takiego wózka, jaki jest potrzebny w danej sytuacji. By wynająć wózek wystarczy przesłać drogą elektroniczną zapytanie i wybrać preferowany sposób odpowiedzi. Po uzgodnieniu szczegółowych kwestii dostawca przesyła konkretną ofertę, którą wystarczy podpisać i odesłać.

 

Prędkość na miarę e-commerce

Zakupy przez Internet przyzwyczaiły nas do natychmiastowego dostępu do szerokiej gamy produktów i dostaw wkrótce po złożeniu zamówienia. Renomowani dostawcy wózków stają na wysokości zadania także w tym zakresie. Floty wynajmu sięgające 2 700 egzemplarzy maszyn najróżniejszych typów oraz mądrze rozlokowane sieci oddziałów pozwalają przywieźć urządzenie tam, gdzie jest potrzebne, nawet w ciągu dwóch dni.

IT
This site is protected by FriendlyCaptcha and the Friendly Captcha Privacy Policy applies.