IFOY 2018 dla STILL RX 20!

W jednej z budzących najwięcej emocji kategorii konkursowych – wózek widłowy z przeciwwagą – międzynarodową nagrodę dla pojazdu roku przyznano najnowszemu produktowi STILL w tym segmencie.


Stanowiąc jedną z atrakcji otwarcia połączonych targów logistycznych i przemysłowych CeMAT i Hannover Messe, ceremonia wręczenia nagrody International Forklift Truck of the Year miała wyjątkowo podniosłą atmosferę. Szczególne emocje budzi także pojazd, który wyróżniono podczas niej tytułem produktu roku w kategorii wózków widłowych z przeciwwagą. Najnowsza wersja STILL RX 20 - bestsellera, który kilkanaście lat temu zrewolucjonizował pojęcie wydajności pracy m.in. dzięki wprowadzeniu bocznej wymiany baterii – pokazuje, jak wielki postęp technologiczny dokonał się przez ostatnią dekadę i jak duże jest wciąż pole innowacji. Osiągi wózka – szczególnie w zakresie zasięgu oraz wygody i efektywności eksploatacji – są przy tym kolejnym niezwykle mocnym argumentem na rzecz pojazdów elektrycznych i transportu bezemisyjnego.

IFOY

W toku testów, na podstawie których grono ekspertów IFOY przyznaje wózkom punkty i ustanawia swój werdykt, wykazano że RX 20 jest w stanie pracować nieprzerwanie nawet przez 18 godzin. Choć tak spektakularny wynik osiągnięto z wykorzystaniem 931 Ah akumulatora Li-Ion w trybie jazdy „eco”, rozwiązanie imponuje zasięgiem także w podstawowej wersji. Co więcej, możliwość przyłączenia baterii zarówno w obwodzie A jak i B pozwala efektywnie wykorzystywać istniejący zasób akumulatorów i dopasowywać profile ich działania do zadań poszczególnych wózków. Wszystko to - w parze z jeszcze prostszą wymianą baterii - sprawia, że znacząco wzrasta dostępność wózka w ciągu zmiany. Seria RX 20, w skład której wchodzi 13 wózków o udźwigu w zakresie 1,4 – 2 t, oferująca szerokie spektrum opcji doboru wyposażenia, pozwala jeszcze lepiej dopasować pojazdy do potrzeb klienta. 

Na pierwszy plan wśród przewag konkurencyjnych wychodzą kompaktowe rozmiary, umożliwiające zastosowanie także w rozładunku wagonów kolejowych i kontenerów oraz niezwykła zwrotność uzyskana w wariantach 4-kołowych dzięki sprzęganej tylnej osi skrętnej. - Wózek jest niewiarygodnie cichy i przyjemny w prowadzeniu. Zapewnia dobrą widoczność we wszystkich kierunkach oraz - jak na tak kompaktowy pojazd - oferuje operatorowi zaskakująco dużo miejsca. Perfekcyjnie łączy efektywność energetyczną i produktywność – czytamy w uzasadnieniu werdyktu. - RX 20 wytycza nowe standardy segmencie wózków widłowych z przeciwwagą do 2,5 t – konkluduje jury.


Polecany artykuł:

Zawsze o krok przed rynkiem - STILL RX 20

Obecny na rynku od 2005 roku elektryczny wózek czołowy z przeciwwagą STILL RX 20 ma dziś status kultowego bestsellera i jest jednym z najpopularniejszych pojazdów transportowych w swojej kategorii.