Rodzina wózków elektrycznych STILL RX

Wkrótce po mającej miejsce podczas targów LogiMAT 2022 premierze kompaktowego wózka elektrycznego RXE, wyodrębniono rodzinę produktów RX. Tworzą ją nowoczesne pojazdy o udźwigu nominalnym od 1 do 8 ton. Co je łączy, a co różni?

RX Family to grupa produktowa, do której należą nowoczesne elektryczne wózki czołowe z przeciwwagą o udźwigu nominalnym od 1 do 8 ton. W oczywisty sposób różnią się one od siebie wielkością i typowymi zastosowaniami. Łączy je zarazem szereg cech i rozwiązań, dzięki którym każdy, kto prowadził jeden z wózków z rodziny RX, czuje się „u siebie” w każdym z nich. Bez wyjątku wózki należące do RX Family są wyposażone w komputer pokładowy STILL Easy Control, automatyczny układ wsparcia jazdy na zakrętach Curve

Speed Control czy system oszczędzania energii STILL Blue-Q. Do wszystkich pojazdów serii RX można dobrać najodpowiedniejsze urządzenia sterujące z szerokiej gamy dostępnych rozwiązań. Wózki w standardzie wyposażone są w wygodne siedziska marki Grammer i wyróżniają się wysoką ergonomią i komfortem pracy. Mogą być zasilanie bateriami litowo-jonowymi bądź akumulatorami kwasowo-ołowiowymi i integrowane z systemami zarządzania flotą. Jakie pojazdy należą do RX Family i co charakteryzuje każdy z nich?Wózek elektryczny STILL RXE – najmniejszy i najmłodszy w rodzinie

Premiera STILL podczas targów LogiMAT 2022, elektryczny wózek widłowy z przeciwwagą RXE 10 – 16C, stanowi najmniejszy wariant czołowych pojazdów elektrycznych z przeciwwagą w ofercie firmy. Kompaktowa maszyna o udźwigu nominalnym od 1,0 do 1,6 t jest z założenia zwrotna, bezpieczna i komfortowa. Ma dobrze służyć w ciasnych przestrzeniach, w tym w rozładunku kontenerów i naczep. Szerokość całkowita wózka wynosi zaledwie 990 mm, a promień skrętu – w zależności od modelu – od 1229 do 1480 mm. Projektanci wyposażyli pojazd w precyzyjny i bezobsługowy hydrauliczny układ kierowniczy oraz trójfazowy silnik 24 V dający możliwość jazdy z prędkością do 12 km/h.


Elektryzujący STILL RX 20 – popularny elektryczny wózek widłowy do 2 t

Zdobywca nagrody IFOY 2018 i rekordzista testów VerkehrsRundschau. Na tle przeciętnych pojazdów w swojej kategorii, wózek elektryczny STILL RX 20 14-20 wyróżnia się o 17 proc. większym przyspieszeniem, podnoszeniem ładunku szybszym nawet o 48 proc., 26 proc. wyższą średnią prędkością jazdy z paletą o masie 1 000 kg oraz czasem pracy na jednym ładowaniu dłuższym o 109 proc. Stanowiący opcję wyposażenia akumulator Li-Ion o pojemności 931 Ah umożliwia pracę nawet przez 14 – 18 godzin i daje możliwość szybkich ładowań pośrednich. Możliwość wyboru trybu pracy pozwala optymalizować wydajność pracy oraz efektywność energetyczną - w zależności od bieżących potrzeb.


Elektryzujący STILL RX 20 – popularny elektryczny wózek widłowy do 2 t

Zdobywca nagrody IFOY 2018 i rekordzista testów VerkehrsRundschau. Na tle przeciętnych pojazdów w swojej kategorii, wózek elektryczny STILL RX 20 14-20 wyróżnia się o 17 proc. większym przyspieszeniem, podnoszeniem ładunku szybszym nawet o 48 proc., 26 proc. wyższą średnią prędkością jazdy z paletą o masie 1 000 kg oraz czasem pracy na jednym ładowaniu

dłuższym o 109 proc. Stanowiący opcję wyposażenia akumulator Li-Ion o pojemności 931 Ah umożliwia pracę nawet przez 14 – 18 godzin i daje możliwość szybkich ładowań pośrednich. Możliwość wyboru trybu pracy pozwala optymalizować wydajność pracy oraz efektywność energetyczną - w zależności od bieżących potrzeb.


Mistrz szybkich przeładunków – wózek elektryczny STILL RX 60 25-35

RX 60 25-35 to nagrodzona w konkursie IFOY 2020 seria modeli o udźwigu nominalnym od 2,5 do 3,5 tony. Należące do niej elektryczne wózki widłowe z przeciwwagą wyróżniają się ponadprzeciętną wydajnością przeładunkową. Testy wykazały, że jeden pojazd tej linii jest w stanie przetransportować w ciągu godziny 258 ton ładunków, a także pracować nieprzerwanie przez 9 godzin. Ze względu na dużą moc i ponadprzeciętną wydajność wózki elektryczne RX 60 25-35 mogą z powodzeniem zastępować wykorzystywane dotychczas w wymagających intensywnej pracy zadaniach wózki spalinowe.


RX 60 35-50 bezemisyjna alternatywa dla Diesla w klasie udźwigu od 3,5 do 5 ton

Ze względu na prędkość sięgającą 20 km/h, wyjątkową szybkość przemieszczeń hydraulicznych wideł w pionie, precyzję sterowania i udźwig do 5 ton, elektryczny wózek widłowy RX 60 35-50 jest w stanie przewieźć w ciągu godziny nawet 324 tony ładunku. Zużywa zaledwie 8,7 kW/h, wyróżnia się więc także ze względu na efektywność energetyczną oraz zasięg na jednym ładowaniu. Tak samo dobrze sprawdza się w zadaniach wewnątrz, jak i na zewnątrz magazynu.

Elektryczny wózek o udźwigu do 8 ton, RX 60 60-80 - starszy brat w RX Family

RX60-80
RX60-80

Nagrodzony IFOY 2015 jako nadzieja na bezemisyjny transport ładunków dużej masy, wózek elektryczny STILL RX 60 60-80 pozwala przewozić 8-tonowe palety i przemieszczać się z prędkością sięgającą 20 km/h. Jest przy tym w stanie wydajnie pracować w korytarzach roboczych o szerokości zaledwie 4999 mm. Przesunięta kabina oraz podwyższone siedzisko operatora gwarantują doskonałą widoczność. Wózki widłowe tej serii mogą być z powodzeniem stosowane zarówno do prac wewnątrz jak i na zewnątrz budynków, nawet w warunkach dużej wilgotności i zapylenia.

RX60-80
RX60-80
RX60-80
RX60-80

Polecane artykuły

STILL RX 60 – mistrz w swojej klasie

258 ton przewożonych w godzinę na dystansie 200 m, uniesienie wideł na 7,4 m w 11 sekund, start w 0,5 s i 9 godzin pracy bez przerw na ładowanie.