Wózki widłowe w systemie ochrony zdrowia

Choć do szerokiej świadomości trafił za sprawą koronawirusa, temat transportu wewnętrznego w systemie ochrony zdrowia jest aktualny nie od dziś. Jakie rozwiązania intralogistyczne znajdują zastosowanie w szpitalach i klinikach?

Wózki widłowe w systemie ochrony zdrowia
Wózki widłowe w systemie ochrony zdrowia

Podczas epidemii koronawirusa zakłady opieki zdrowotnej doświadczyły niespotykanego dotąd na taką skalę wsparcia rzeczowego i materiałowego. Od sponsorów instytucjonalnych płynęły środki ochrony osobistej i sprzęt medyczny, a podmioty branży HoReCa dostarczały posiłki dla medyków w hurtowych ilościach. Relacje na temat transportów potrzebnych materiałów

 

trafiły do serwisów informacyjnych i gazet, zwiększając nie tylko świadomość tego tematu u „zwykłych” widzów i czytelników, ale także u przedstawicieli systemu ochrony zdrowia. Jakie pojazdy intralogistyczne pozwalają najsprawniej wykonać zadania typowe w obsłudze obiektów systemu ochrony zdrowia?

 

Zestawy transportowe w zaopatrzeniu obiektów szpitala klinicznego

Składające się z ciągnika oraz ram i umieszczanych na nich pojemników ściśle dostosowanych do specyfiki przewożonych ładunków zestawy transportowe to efektywny sposób przewożenia niespaletyzowanych dóbr na średnich i dużych odległościach. Pozwalają one znacząco ułatwić przemieszczanie leków, posiłków czy prania pomiędzy obiektami składającymi się na kompleksy szpitali klinicznych, umożliwiając centralizację określonych zadań i obniżając tym samym koszty związane z określonymi funkcjami.

Czołowe wózki widłowe w rozładunku transportów z samochodów ciężarowych

W dużych placówkach, w których codziennością jest rozładunek ciężarówek wypełnionych paletami ze materiałami i sprzętem medycznym, czas potrzebny na wykonanie tego rodzaju zadań pomagają skrócić czołowe wózki widłowe z przeciwwagą. Są uniwersalnym narzędziem wydajnego rozładunku samochodów ciężarowych i przewozu towarów do magazynu. Na ostatnich odcinkach tras – w wąskich korytarzach docelowych budynków ich doskonałym uzupełnieniem są wózki unoszące – zarówno ręczne, jak i elektryczne.

Wózki unoszące – uniwersalne narzędzie dla każdej placówki

Wózki widłowe w systemie ochrony zdrowia
Wózki widłowe w systemie ochrony zdrowia

W placówkach, w których dotychczas całość zadań związanych z transportem realizowana była ręcznie, pracownikom mogą ulżyć elektryczne wózki unoszące – skracając przy tym znacząco czas potrzebny na rozładunek i radykalnie zmniejszając wysiłek, który się z tym wiąże. Kompaktowe i funkcjonalne urządzenia pozwalają na transport palet o masie do 1,5 tony bez użycia siły ludzkich rąk.

Polecane artykuły

Ciągniki zaopatrują kliniki

Centralizacja części zadań zazwyczaj pozwala obniżać koszty ich wykonywania, ale wymaga jednocześnie perfekcyjnie opracowanej koncepcji przepływu materiałów. Z wyzwaniem tego typu świetnie poradził sobie Uniwersytet w Moguncji.